Back to Top
| Device interface | USB |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Touch buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Certification | CE, FCC, BSMI, cTUVus, RCM, TÜV-Rheinland/GS |
| Cable length | 1.8 m |
| Buttons durability (million clicks) | 3 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Width | 112 mm (4.37 ") |
| Depth | 68 mm (2.65 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Package width | 138 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package height | 48 mm |
| Package weight | 150 g |
| Weight | 116 g (0.26 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.