Back to Top
| Product type | Headphones |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Foldable | |
| Material | Foam, Leatherette |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | |
| Cable length | 1.2 m |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 82 dB |
| Driver unit | 30 mm |
| Noise reduction |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.