Back to Top
| Date & time printing | |
| Text style | Bold, Normal |
| Display | LCD |
| Backlight display | |
| Backlight colour | Blue |
| Languages support | DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, POR |
| Product colour | White |
| Housing material | Metal, Plastic |
| LED indicators | Y |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.4 A |
| Clock function |
| Width | 156 mm (6.08 ") |
| Depth | 179 mm (6.98 ") |
| Height | 181 mm (7.06 ") |
| Weight | 1800 g (3.97 lbs) |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.