Back to Top
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour |
| Memory capacity | 7 characters |
| Autocutter | |
| Supported paper width | 6,9,12,19 mm |
| Supported paper width (imperial) | 1/4, 3/8, 1/2, 3/4 " |
| Number of printing lines (max) | 7 |
| Product colour | Black, Yellow |
| Keyboard layout | ABC |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Width | 124 mm (4.84 ") |
| Depth | 63 mm (2.46 ") |
| Height | 233 mm (9.09 ") |
| Weight | 898 g (1.98 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.