Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Recommended usage | Office |
| Connectivity technology | Wireless |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Standard |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| Wireless receiver interface | USB |
| Unifying receiver | |
| Receiver type | Pico |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 4 |
| Mouse included | |
| Scroll |
| Windows operating systems supported | Y |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 481 x 252 x 74.6 mm |
| Keyboard weight | 1724 g |
| Display included | |
| Minimum system requirements | CD-ROM |
| Compatible operating systems | Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7 |
| Internal |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
