Back to Top
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard number of keys | 106 |
| Product colour | Black |
| Certification | cURus, FCC, CE, BSMI, VCCI, C-Tick, GOST-R, WHQL |
| Cable length | 1.85 m |
| Mouse included | |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 360 x 198 x 38 mm |
| Keyboard weight | 1400 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.