Back to Top
| Keyboard language | English |
| Device interface | RF Wireless |
| Keyboard key switch | Membrane key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wireless |
| Purpose | Notebook |
| Keyboard form factor | Mini |
| Keyboard style | Curved |
| Pointing device | Trackball |
| USB hub | |
| Fingerprint reader | |
| Scroll wheel | |
| Hot keys | |
| Wrist rest | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Numeric keypad |
| Product colour | Black |
| Wireless range | 9.144 m |
| Battery LED indicator |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Mouse included |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Receiver included | |
| Batteries included | |
| Quick start guide |
| Keyboard weight | 800 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 350 x 239 x 38 mm |
| Package width | 378.46 mm |
| Package depth | 243.84 mm |
| Package height | 55.88 mm |
| Package weight | 907.185 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.