Back to Top
| Keyboard language | US English |
| Multi-device support | |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard key switch | scissor key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard form factor | Mini |
| Keyboard style | Straight |
| Pointing device | N |
| Hot keys | |
| Programmable hot keys | |
| Key travel distance | 1.8 mm |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Numeric keypad |
| Product colour | Rose |
| Backlight | |
| Surface coloration | Monotone |
| Wireless range | 10 m |
| Power source type | Battery |
| Charging source | USB |
| Mouse included | |
| On/off switch |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina |
| Mobile operating systems supported | Android 5.0, iOS, iPadOS |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Receiver included | |
| Cables included | USB Type-C |
| User guide | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Keyboard weight | 506.4 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 295.99 x 131.95 x 20.97 mm |
| Compatibility | Logi Bolt USB Receiver |
| Low-profile | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
