Back to Top
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 1.5 A |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 3.25 A |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| USB connectivity | |
| USB connector type | USB Type-C |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Yoga C930-13, Yoga 920-13, Yoga 730-13, IdeaPad 730s-13 |
| Certification | CB, FCC, cTUVus, IC, CE, TUV mark, RCM, BIS, MIC, IMDA, CE, BSMI, NCC, EAC, ETA, NTC, ANATEL, SRRC, CNC, SUBTEL, NTRA, IFETEL, CITC, ICASA, KCC, TRA, CONATEL, SDPPI, SIRIM, MOC |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Width | 108 mm (4.21 ") |
| Depth | 46 mm (1.79 ") |
| Height | 28.5 mm (1.11 ") |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.