Back to Top
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 3 |
| Desk thickness (min) | 10 mm |
| Desk thickness (max) | 95 mm |
| Suitable for | Computer monitor |
| Height adjustment | |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -30 - 30 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum stand height | 363 mm |
| Package width | 27.5 mm |
| Package depth | 64.5 mm |
| Package height | 12.2 mm |
| Package weight | 6720 g |
| Wrench included | |
| Clamp included | |
| Screws included | |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
