Back to Top
| Maximum weight capacity | 18 kg |
| Minimum screen size compatibility | 17 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Suitable for | Computer monitor |
| Height adjustment type | Manual |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 0 - 280 mm |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 135 \u00b0 |
| Angle of rotation | 90 \u00b0 |
| Product colour | Grey |
| Width | 1120 mm (43.68 ") |
| Depth | 643 mm (25.08 ") |
| Height | 146 mm (5.69 ") |
| Weight | 8150 g (17.97 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
