Back to Top
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Minimum screen size compatibility | 12 " |
| Maximum screen size compatibility | 30 " |
| Mounting | Clamp |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Desk thickness (min) | 90 mm |
| Height adjustment | |
| Swivel angle range | 135 - 360 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 180 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -65 - 90 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| RoHS compliance |
| Cable management |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 780 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 7480 g |
| Wrench included | |
| Manual | |
| Clamp included | |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
