Back to Top
| Maximum weight capacity | 13.6 kg |
| Maximum screen size compatibility | 30 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Suitable for | Computer monitor |
| Height adjustment range | 0 - 130 mm |
| Tilt angle range | 0 - 80 \u00b0 |
| Angle of rotation | 90 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 360 \u00b0 |
| Product colour | Aluminium |
| Package weight | 4200 g |
| Manual |
| Package dimensions (WxDxH) | 650 x 185 x 160 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.