Back to Top
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Mounting | Freestanding |
| Number of displays supported | 2 |
| Suitable for | Computer monitor |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 165 - 416 mm |
| Product colour | Black |
| Included number of shelves | 1 |
| Width | 920 mm (35.88 ") |
| Depth | 560 mm (21.84 ") |
| Height | 416 mm (16.22 ") |
| Weight | 23590 g (52.01 lbs) |
| Package width | 1200 mm |
| Package depth | 680 mm |
| Package height | 150 mm |
| Plastic, Steel, Wood |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.