Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 60 " |
| Maximum weight capacity | 158 kg |
| Maximum screen size compatibility | 100 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 900 x 600 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400,800 x 600,900 x 600 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Telescopic | |
| Distance to the wall (min) | 13.7 mm |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Width | 1009 mm (39.35 ") |
| Depth | 31.8 mm (1.24 ") |
| Height | 607 mm (23.67 ") |
| Weight | 4500 g (9.92 lbs) |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.