Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 1360.8 kg |
| Product colour | Black |
| Certification | UL60950; RoHS; CE |
| Width | 600.2 mm (23.41 ") |
| Depth | 824.992 mm (32.17 ") |
| Height | 1993.9 mm (77.76 ") |
| Weight | 98000 g (216.05 lbs) |
| Package weight | 120000 g |
| Rack mounting | 42U |
| Package dimensions (WxDxH) | 660.4 x 824.992 x 2159 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.