Back to Top
| Type | IR LED unit |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | Black, White |
| International Protection (IP) code | IPX5 |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Ubiquiti Networks |
| Compatibility | G5 Professional |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 0.9 A |
| Power consumption (max) | 4.5 W |
| Power source type | DC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Diameter | 118.5 mm |
| Depth | 103.3 mm (4.03 ") |
| Weight | 210 g (0.46 lbs) |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.