Back to Top
| Type | Housing |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Grey |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Housing material | Aluminium, Polyester |
| Protection features | Impact resistant, Vandal proof |
| Brand compatibility | Pelco |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 50 °C |
| Length (max) | 443 mm |
| Width | 170.9 mm (6.67 ") |
| Height | 239.6 mm (9.34 ") |
| Weight | 2500 g (5.51 lbs) |
| Package weight | 2810 g |
| Wall mounting kit |
| CE | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.