Back to Top
| Data transfer rate (max) | 25000 Mbit/s |
| Interface type | SFP28 |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Tx wavelength (max) | 850 nm |
| Rx wavelength (max) | 850 nm |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Power consumption (typical) | 0.8 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Fiber optic |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.