Back to Top
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| 10G support |
| Rack mounting | |
| Product colour | White |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Speed |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 122.5 mm (4.78 ") |
| Depth | 28 mm (1.09 ") |
| Height | 107.1 mm (4.18 ") |
| Weight | 230 g (0.51 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.