Back to Top
| Output power capacity | 2000 VA |
| Output power | 1800 W |
| Input operation voltage (min) | 60 V |
| Input operation voltage (max) | 150 V |
| Output operation voltage (min) | 110 V |
| Output operation voltage (max) | 125 V |
| AC outlet types | NEMA L5-20R |
| Power plug | NEMA L5-20P |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Product colour | Black |
| UPS topology | Double-conversion (Online) |
| Waveform | Sine |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
