Back to Top
| Output power capacity | 2 VA |
| Output power | 1800 W |
| Input operation voltage (min) | 60 V |
| Input operation voltage (max) | 150 V |
| Output operation voltage (min) | 110 V |
| Output operation voltage (max) | 120 V |
| AC outlet types | NEMA L5-20R, NEMA L5-30R |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| Waveform | Sine |
| Input frequency | 40/70 Hz |
| Width | 430 mm (16.77 ") |
| Depth | 470 mm (18.33 ") |
| Height | 85 mm (3.32 ") |
| Weight | 21600 g (47.62 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
