Back to Top
| Display diagonal | 13.3 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display technology | LCD/TFT |
| Supported video modes | 1080p |
| Response time | 25 ms |
| Supported graphics resolutions | 640 x 400,640 x 480 (VGA),720 x 400,720 x 576,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 800,1280 x 960,1360 x 768 (WXGA),1366 x 768,1440 x 900,1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080) |
| Full HD | |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Viewing angle, vertical | 170 \u00b0 |
| Display viewable area (HxV) | 293.76 x 165.24 mm |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Digital horizontal frequency | 30 - 75 kHz |
| Touchscreen technology | Capacitive |
| Digital vertical frequency | 60 - 60 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 800:1 |
| Viewing angle, horizontal | 170 \u00b0 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IPX1 |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Tabletop |
| Built-in camera | |
| Built-in microphone | |
| On Screen Display (OSD) languages | CHI (SIMPL), CHI (TR), DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 1 W |
| Number of OSD languages | 8 |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| OmniTapps Multitouch compatibility | |
| Built-in speaker(s) |
| Micro-USB ports quantity | 4 |
| HDMI version | 1.3a |
| Headphone outputs | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cables included | AC, HDMI, USB Type-A to USB Type-C |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75 mm |
| VESA mounting | |
| Wall mountable |
| Power supply type | AC/DC |
| Power consumption (typical) | 9.8 W |
| Power consumption (standby) | 1.35 W |
| Power consumption (off) | 0.18 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Energy Star certified |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| RoHS compliance | |
| Certification | RCM, cUL, IC, CCC, CE, BIS, VCCI, KCC, NOM, BSMI, UL, FCC, CB, WEEE, REACH |
| Width | 326.06 mm (12.72 ") |
| Height | 25.05 mm (0.98 ") |
| Depth | 211.3 mm (8.24 ") |
| Weight | 1220 g (2.69 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) with stand | 259.57 x 326.06 x 150 mm |
| Weight with stand | 2320 g |
| Package width | 333 mm |
| Package depth | 415 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 4620 g |
| AC adapter included | |
| Quick start guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.