Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Case type | Toploader bag |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyester |
| Compatibility | ThinkPad |
| Width | 370 mm (14.43 ") |
| Depth | 50 mm (1.95 ") |
| Height | 265 mm (10.34 ") |
| Weight | 430 g (0.95 lbs) |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 280 mm |
| Package weight | 450 g |
| Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.