Back to Top
| Maximum weight capacity | 10.8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Tilt angle range | -90 - 25 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 360 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Width | 277 mm (10.8 ") |
| Depth | 298 mm (11.62 ") |
| Package width | 406 mm |
| Package depth | 343 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 4500 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 406 x 343 x 23 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.