Back to Top
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Minimum VESA mount | 50 x 50 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 50 x 50,75 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 3 |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 228.6 - 469.9 mm |
| Swivel angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Width | 1359 mm (53 ") |
| Depth | 343 mm (13.38 ") |
| Height | 495 mm (19.31 ") |
| Weight | 8164 g (18 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
