Back to Top
| Switch type | Unmanaged |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support | |
| Auto MDI/MDI-X |
| Switching capacity | 1 Gbit/s |
| Throughput | 148.8 Mpps |
| MAC address table | 2000 entries |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Width | 106 mm (4.13 ") |
| Depth | 156 mm (6.08 ") |
| Height | 31 mm (1.21 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.