Back to Top
| Product colour | Black |
| Certification | CSA C22.2 No. 60950, IEC 60950, METI Denan, UL 60950-1, VDE RoHS, REACH |
| Input connection type | NEMA L6-30P |
| Output connections | 36x IEC 320 C13 6x IEC 320 C19 |
| Cable length | 3 m |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum input current per phase | 30 A |
| Maximum total current draw per phase | 30 A |
| Dimensions (WxDxH) | 56 x 44 x 1791 mm |
| Weight | 6840 g (15.08 lbs) |
| Package dimensions (WxDxH) | 162 x 107 x 2000 mm |
| Package weight | 8470 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
