Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable, In-wall/in-ceiling |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer |
| RMS rated power | 1 W |
| Frequency range | 125 - 15000 Hz |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Housing material | Plastic |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Diameter | 228 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.