Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | In-wall/in-ceiling |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 4 W |
| Frequency range | 125 - 15000 Hz |
| Sensitivity | 90 dB |
| Equalizer | |
| Volume control | Rotary |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Height | 76.2 mm (2.97 ") |
| Diameter | 241.3 mm |
| Weight | 907.19 g (2 lbs) |
| Package weight | 1360.78 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.