Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 14 " |
| Case type | Sleeve case |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyester |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Back pocket | |
| Carrying handle(s) | |
| Compatibility | Chromebook |
| Exterior pockets | Back pocket |
| Quantity | 1 |
| Width | 250 mm (9.75 ") |
| Depth | 30 mm (1.17 ") |
| Height | 360 mm (14.04 ") |
| Weight | 250 g (0.55 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 340 x 20 x 236 mm |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 420 mm |
| Master carton width | 350 mm |
| Master carton length | 270 mm |
| Master carton height | 400 mm |
| Master carton weight | 3300 g |
| Case or master carton quantity | 10 pc(s) |
| Black | |
| Zipper closure |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.