Back to Top
| Surge energy rating | 1200 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 400 V |
| Cable length | 3.6 m |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| Cordless |
| Product colour | Black |
| EMI/RFI noise filtering | |
| EMI/RFI noise filtering | 32 dB |
| Response time | 0.000001 ms |
| On/off switch |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL1363 / UL1449 3rd Edition, cUL |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
