Back to Top
| Maximum weight capacity | 6.8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Desk thickness (max) | 63 mm |
| Desk thickness (min) | 13 mm |
| Height adjustment type | Manual |
| Height adjustment | |
| Tilt angle range | -10 - 65 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Easy to install |
| Mounting type | Desk |
| Y | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.