Back to Top
| Type | Junction box |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | White |
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Hanwha |
| Compatibility | XND-C9083RV/C8083RV/C7083RV/C6083RV, XND-C9083R/C8083R/C7083R/C6083R, XND-9083RV/8093RV/8083RV/6083RV, XNV-9083R/8093R/8083R/6083R, XND-9082RV/8082RV, XNV-9082R/8082R |
| Diameter | 183 mm |
| Height | 51 mm (1.99 ") |
| Weight | 650 g (1.43 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.