Back to Top
| Type | Lens |
| Product colour | Black |
| Lens mount interface | M12 |
| Image sensor size | 1/1.8 " |
| Sensor type | CMOS |
| F-number (relative aperture) | 1.6 |
| Megapixel | 5 MP |
| Viewing angle, diagonal | 126.2 \u00b0 |
| Viewing angle, horizontal | 97.5 \u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 71.9 \u00b0 |
| Day/night mode | |
| Brand compatibility | Hanwha |
| Compatibility | PNM-9000VQ |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Diameter | 35.5 mm |
| Depth | 35.9 mm (1.4 ") |
| Weight | 35 g (0.08 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.