Back to Top
| Scanner type | 1D |
| Pitch reading angle | -65 - 65 u00b0 |
| Light levels (direct sunlight) | 0 - 70000 lx |
| Product colour | Black |
| Input voltage | 5 V |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Width | 150 mm (5.85 ") |
| Depth | 112 mm (4.37 ") |
| Height | 79 mm (3.08 ") |
| Weight | 160 g (0.35 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.