Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 4.62 A |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| Supplementary power connectors | 1 |
| Detachable power connectors | |
| Connector(s) | 7.4 mm x 5.0 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 50.8 mm (1.98 ") |
| Depth | 101.6 mm (3.96 ") |
| Height | 203.2 mm (7.92 ") |
| Weight | 453 g (1 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.