Back to Top
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Certification | Serbia, SIRIM, KC, NEMKO, MEPS, NOM(Mexico), CB, CCC (Safety and EMI), CE, CECP, BSMI, GOST, GS, IARM (Argentina), ICES, EMC, C-Tick, C-UL, FCC, PSE, PSB |
| Product colour | Black |
| Width | 46 mm (1.79 ") |
| Depth | 108 mm (4.21 ") |
| Height | 28.5 mm (1.11 ") |
| Weight | 220 g (0.49 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80 % |
| Included power plug types | EU |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.