Back to Top
| Output current | 1.75 A |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power protection features | Overheating, Overload, Short circuit |
| Certification | UL CUL |
| Product colour | Blue |
| LED indicators | Y |
| Package weight | 226 g |
| Width | 78.74 mm (3.07 ") |
| Depth | 147.32 mm (5.75 ") |
| Height | 38.1 mm (1.49 ") |
| Weight | 181 g (0.4 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.