Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 30 W |
| Adjustable output voltage | |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 6 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Router |
| Compatibility | Digi TransPort WR11 XT |
| Certification | UL, cUL , CE |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Width | 118 mm (4.6 ") |
| Depth | 54 mm (2.11 ") |
| Height | 37 mm (1.44 ") |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - -80 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.