Back to Top
| Output current | 4 A |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power protection features | Overload, Short circuit |
| Certification | RoHS |
| Product colour | Blue |
| LED indicators | Y |
| Package weight | 204 g |
| Width | 76.2 mm (2.97 ") |
| Depth | 88.9 mm (3.47 ") |
| Height | 50.8 mm (1.98 ") |
| Weight | 158 g (0.35 lbs) |
| Output connections | 1 |
| Voltage | 12 - 24 V |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.