Back to Top
| Output power | 45 W |
| Adjustable output voltage | |
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 2.31 A |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| Detachable power connectors | |
| Connector(s) | 4.5 mm x 3.0 mm |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | H6Y88AA |
| Detachable cable | |
| Product colour | Black |
| Package width | 101.6 mm |
| Package depth | 203.2 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 453 g |
| Cables included | AC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.