Back to Top
| Suitable for rooms | Computer case |
| Type | Air cooler |
| Fan noise level (min) | 30.6 dB |
| Fan noise level (max) | 32.5 dB |
| Fan diameter | 120 mm |
| Rotational speed (min) | 500 RPM |
| Rotational speed (max) | 2000 RPM |
| Maximum airflow | 57.11 cfm |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Bearing type | Hydraulic |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Fan static pressure | 2.39 mmH2O |
| Fan thickness | 25 mm |
| Mean time between failures (MTBF) | 40000 h |
| Illumination LED | |
| Product colour | White |
| Rated voltage | 12 V |
| Starting voltage | 9 V |
| Rated current | 0.72 A |
| Width | 120 mm (4.68 ") |
| Depth | 120 mm (4.68 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
