Back to Top
| Silent click |
| Device interface | Bluetooth |
| Purpose | Home |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll type | Ring |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Customizable movement resolution | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AAA |
| Battery technology | Alkaline |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Linux operating systems supported | Y |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Width | 104 mm (4.06 ") |
| Depth | 34 mm (1.33 ") |
| Height | 62 mm (2.42 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 55 g (0.12 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.