Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 4 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Recommended usage | Universal |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Form factor | Left-hand |
| Product colour | Black |
| Wireless receiver interface | USB |
| Receiver type | Nano |
| Surface coloration | Monotone |
| Country of origin | China |
| Ergonomic design |
| Power source | Batteries |
| Width | 120 mm (4.68 ") |
| Depth | 70 mm (2.73 ") |
| Height | 70 mm (2.73 ") |
| Mouse weight | 90 g |
| Receiver included | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 235 mm |
| Package depth | 169 mm |
| Package height | 75 mm |
| Package weight | 340 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.