Back to Top
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Print speed | 203 mm/sec |
| Maximum printing width | 104 mm |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 4.3 " |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Ethernet LAN | |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Flash memory | 512 MB |
| Internal memory | 256 MB |
| Media thickness | 0.08 - 0.19 mm |
| Maximum label length | 0.991 m |
| Product colour | Grey |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Width | 177 mm (6.9 ") |
| Depth | 221 mm (8.62 ") |
| Height | 151 mm (5.89 ") |
| Weight | 1600 g (3.53 lbs) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 4.4 - 41 °C |
| Buttons | |
| Y | |
| EPL2, XML, ZBI, ZPL II | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.