Back to Top
| Display diagonal | 15.6 " |
| Anti-glare screen | |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| LED backlight | |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LCD |
| Panel type | IPS |
| Contrast ratio (typical) | 700:1 |
| Viewing angle, horizontal | 170 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 170 u00b0 |
| Display number of colours | 260000 colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Pixel pitch | 0.179 x 0.179 mm |
| Viewable size, horizontal | 344.16 mm |
| Viewable size, vertical | 193.59 mm |
| Digital horizontal frequency | 24 - 83 kHz |
| Digital vertical frequency | 50 - 61 Hz |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HDCP | |
| Backlight type | LED |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2 W |
| Built-in camera |
| Market positioning | Home |
| Product colour | Black |
| Brand specific technologies | SPLENDID |
| Low Blue Light technology | |
| Flicker free technology |
| Charging port type | USB Type-C |
| USB Type-C downstream ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery up to | 10 W |
| Headphone out | |
| Headphone outputs | 1 |
| Cable lock slot | |
| Tilt angle range | 15 - 35 u00b0 |
| Height adjustment |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 10 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (typical) | 10 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (PowerSave) | 0.5 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Battery capacity | 7800 mAh |
| Weight (without stand) | 1150 g |
| Width (with stand) | 359.9 mm |
| Depth (with stand) | 11.9 mm |
| Height (with stand) | 226.8 mm |
| Package width | 488 mm |
| Package depth | 88 mm |
| Package height | 298 mm |
| Package weight | 2290 g |
| Package type | Box |
| HDMI | |
| Width (without stand) | 359.9 mm |
| Depth (without stand) | 11.9 mm |
| Height (without stand) | 226.8 mm |
| 40 | |
| 1 | |
| Y | |
| 1891625 |
| Touchscreen |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
