Back to Top
| Maximum weight capacity | 80 kg |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 300 x 300,300 x 200,100 x 100,100 x 200,100 x 150,120 x 120,120 x 180,400 x 200,400 x 400,400 x 300,600 x 200,200 x 100,600 x 400,200 x 200,200 x 300,200 x 400,280 x 150 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Rotating | |
| Height adjustment | |
| Distance to the wall (max) | 21 mm |
| Distance to the wall (min) | 21 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Width | 701 mm (27.34 ") |
| Height | 440 mm (17.16 ") |
| Depth (max) | 21 mm |
| Package width | 236 mm |
| Package depth | 762 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 3175 g |
| Mounting type | Wall |
| 1 | |
| N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.