Back to Top
| Maximum weight capacity | 91 kg |
| Tilt angle range | -5 - 15 u00b0 |
| Distance to the wall (max) | 72.5 mm |
| Distance to the wall (min) | 34 mm |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Compatibility | From 32" |
| Screen size compatibility | 32 - 65 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.