Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | PC |
| Number of drivers | 3 |
| Amplifier | Built-in |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Suitable for outdoor use | |
| Speaker type | 2-way |
| Number of tweeter drivers | 1 |
| Number of woofer drivers | 2 |
| RMS rated power | 32 W |
| Frequency range | 50 - 20000 Hz |
| Equalizer | |
| Treble adjustment | |
| Volume control | Rotary |
| Bass adjustment |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | RCA/3.5mm |
| AUX in | |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Headphone outputs | 1 |
| Line-in |
| Width | 88 mm (3.43 ") |
| Depth | 143 mm (5.58 ") |
| Height | 313 mm (12.21 ") |
| Quick start guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
